Warning: include(header.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/pietro76/public_html/diretta1x2.it/index.php on line 1

Warning: include(header.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/pietro76/public_html/diretta1x2.it/index.php on line 1

Warning: include(): Failed opening 'header.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php54/lib/php') in /home1/pietro76/public_html/diretta1x2.it/index.php on line 1
Albania: Super League
Apr 30
14:00 Laci ? - ? Vllaznia
17:00 Partizani ? - ? Terbuni
17:00 Skenderbeu ? - ? Bylis
Algeria: Division 1
Apr 30
15:00 Constantine ? - ? Tadjenant
15:00 Kabylie ? - ? Arba
15:00 MO Bejaia ? - ? Harrach
15:00 Relizane ? - ? Saoura
15:00 USM Alger ? - ? ASM Oran
Argentina: Primera Division
Apr 30
FT Colon Santa FE 3 - 1 Olimpo Bahia Blanca
FT Patronato 2 - 1 Atl. Rafaela
17:00 Independiente ? - ? San Lorenzo
18:00 Belgrano ? - ? Quilmes
19:10 River Plate ? - ? Velez Sarsfield
20:15 Godoy Cruz ? - ? Arsenal Sarandi
21:00 Huracan ? - ? Racing Club
22:30 Defensa y Justicia ? - ? San Martin S.J.
23:10 Argentinos Jrs ? - ? Boca Juniors
Argentina: Primera B Nacional
Apr 29
FT Almagro 1 - 2 Chacarita Juniors
Apr 30
FT Instituto 0 - 2 Juventud Unida Universitario
FT Ind. Rivadavia 0 - 0 Boca Unidos
18:30 Crucero del Norte ? - ? Juventud Unida Gualeguaychu
19:00 Sportivo Estudiantes ? - ? Santamarina
20:00 Gimnasia Jujuy ? - ? Brown Adrogue
23:00 Atletico Parana ? - ? All Boys
Argentina: Primera B Metropolitana
Apr 30
17:05 Colegiales ? - ? Deportivo Espanol
18:30 Deportivo Armenio ? - ? Tristan Suarez
18:30 Deportivo Riestra ? - ? Talleres Escalada
Argentina: Primera C Metropolitana
Apr 30
16:00 Justo Jose de Urquiza ? - ? San Miguel
18:30 Canuelas ? - ? Argentino de Quilmes
18:30 Sportivo Italiano ? - ? Argentino de Merlo
Argentina: Primera D Metropolitana
Apr 30
14:00 Puerto Nuevo ? - ? Central Ballester
14:00 Victoriano A. ? - ? Deportivo Paraguayo
18:30 General Lamadrid ? - ? Deportivo Muniz
Argentina: Torneo Federal A
Apr 30
FT AH Zapla 0 - 4 Antoniana
18:00 Deportivo Roca ? - ? Deportivo Madryn
18:30 Villa Mitre ? - ? Cipolletti
18:45 Formosa ? - ? Sportivo Patria
19:00 San Jorge ? - ? San Martin T.
19:00 San Lorenzo Alem ? - ? Union Aconquija
21:00 Sportivo Las Parejas ? - ? Def. Pronunciamiento
23:30 General Belgrano ? - ? Tiro Federal BB
May 01
00:00 Guarani Antonio Franco ? - ? Chaco For Ever
Armenia: Premier League
Apr 30
11 Alashkert 0 - 0 Banants Yerevan
7 Mika 0 - 1 Shirak Gyumri
15:00 Pyunik Yerevan ? - ? Ararat Yerevan
Awarded Ulisses Yerevan 0 - 3 Gandzasar
Australia: Npl Nsw
Apr 30
FT Blacktown Spartans 1 - 1 Manly Utd
FT Bonnyrigg White Eagles 1 - 2 Parramatta Eagles
FT Hakoah Sydney 1 - 3 Sydney Olympic
FT Rockdale City Suns 3 - 2 Blacktown City
Australia: Npl Victoria
Apr 30
FT Green Gully 1 - 2 Bentleigh Greens
FT Melbourne Victory U21 1 - 2 Melbourne Knights
FT Hume City 3 - 2 Heidelberg Utd
Australia: Npl Western Australia
Apr 30
FT ECU Joondalup 2 - 6 Balcatta
FT Perth SC 1 - 0 Perth Glory U21
FT Sorrento 2 - 4 Inglewood Utd
FT Stirling Lions 3 - 2 Floreat Athena
FT Subiaco 0 - 2 Bayswater
FT Armadale 1 - 3 Cockburn City
Australia: Npl South Australian
Apr 30
FT Adelaide Comets 1 - 1 Blue Eagles
FT Croydon Kings 2 - 2 NE Metrostars
FT West Adelaide 2 - 2 South Adelaide
FT West Torrens 3 - 1 Adelaide City
FT Adelaide Olympic 1 - 1 Campbelltown City
FT Adelaide Raiders 2 - 0 Adelaide U21
Australia: Npl Queensland
Apr 30
FT F.N.Q. Heat 2 - 0 Brisbane Strikers
FT SWQ Thunder 2 - 3 Sunshine Coast
FT Brisbane City 2 - 0 Brisbane U21
FT North Queensland 0 - 3 Redlands
Australia: Capital Territory
Apr 30
04:00 FFA Centre of Excellence ? - ? Canberra Olympic
FT Belconnen United 2 - 0 Tuggeranong Utd
Australia: Northern Nsw
Apr 30
FT Valentine 0 - 2 Lambton J.
FT Hamilton Olympic Warriors 4 - 0 Weston Bears
Austria: Tipico Bundesliga
Apr 30
14:00 Grodig ? - ? Rapid Vienna
16:30 AC Wolfsberger ? - ? Mattersburg
16:30 Admira ? - ? Altach
16:30 Sturm Graz ? - ? Ried
Austria: Regionalliga East
Apr 30
14:00 1. SC Sollenau ? - ? Admira (Am)
14:00 Stadlau ? - ? Horn
15:00 Ritzing ? - ? Neusiedl
Austria: Regionalliga Central
Apr 30
15:00 Pasching ? - ? Hartberg
15:30 SV Wallern ? - ? Union Gurten
Austria: Regionalliga West
Apr 30
14:00 Neumarkt ? - ? Altach (Am)
14:30 Kitzbuhel ? - ? Hard
15:00 Schwaz ? - ? Salzburg (Am)
15:00 Seekirchen ? - ? Eugendorf
15:30 Saalfelden ? - ? Kufstein
17:00 Bregenz ? - ? Dornbirn
Azerbaijan: Premier League
Apr 30
FT Kapaz 3 - 2 Ravan
13:30 AZAL PFK ? - ? Khazar Lenkoran
Belarus: Vysshaya Liga
Apr 30
54 Isloch Minsk 2 - 3 Brest
10 Slavia Mozyr 0 - 2 Vitebsk
14:00 Mikashevichi ? - ? Gorodeja
15:00 Zhodino ? - ? Krumkachy
Belgium: Jupiler League - Europa League Group
Apr 30
16:00 Charleroi ? - ? Lokeren
16:00 KV Mechelen ? - ? St. Truiden
18:30 Kortrijk ? - ? St. Liege
18:30 Waasland-Beveren ? - ? Mouscron Peruwelz
Belgium: Proximus League
Apr 30
18:00 Antwerp ? - ? Eupen
18:00 Deinze ? - ? St. Gilloise
18:00 Heist ? - ? Seraing Utd
18:00 KSV Roeselare ? - ? Coxyde
18:00 Lommel Utd ? - ? Cercle Brugge KSV
18:00 RWS Bruxelles ? - ? Patro Eisden
18:00 Tubize ? - ? Dessel
18:00 Virton ? - ? Lierse
Bolivia: Liga De Futbol Prof - Clausura
Apr 30
19:00 San Jose ? - ? Blooming
19:00 U. Sucre ? - ? Ciclon
21:15 Real Potosi ? - ? Sport Boys
Bosnia And Herzegovina: Premier League
Apr 30
14:00 Olimpic Sarajevo ? - ? Siroki Brijeg
15:00 Mladost DK ? - ? Travnik
15:00 Radnik Bijeljina ? - ? Prijedor
15:00 Velez Mostar ? - ? FK Sarajevo
16:00 Borac Banja Luka ? - ? Slavija
16:00 Sloboda ? - ? Drina Zvornik
Brazil: Campeonato Baiano - Play Offs
Apr 30
19:00 Fluminense de Feira ? - ? Juazeirense
Brazil: Campeonato Brasiliense - Play Offs
Apr 30
19:30 Luziania ? - ? Ceilandia
Brazil: Campeonato Matogrossense - Play Offs
May 01
00:00 Sinop ? - ? Araguaia
Brazil: Campeonato Paranaense - Play Offs
Apr 30
19:00 Londrina ? - ? Parana S.T.C.
Brazil: Campeonato Sergipano - Second Stage
Apr 30
18:15 Estanciano EC ? - ? Confianca
18:15 Itabaiana ? - ? Dorense
18:15 Sergipe ? - ? Boca Junior
Brazil: Copa Do Brasil
Apr 30
20:00 Paysandu PA ? - ? Independente
Bulgaria: A Pfg
Apr 30
14:45 Beroe ? - ? Slavia Sofia
Bulgaria: B Pfg
Apr 30
14:00 Ludogorets II ? - ? Gorna
Cameroon: Elite One
Apr 30
14:30 Bamboutos FC ? - ? Panthere
Chile: Primera Division - Clausura
Apr 30
FT Antofagasta 1 - 1 San Luis
FT San Marcos de Arica 2 - 3 Palestino
FT U. Espanola 1 - 1 Cobresal
19:00 Colo Colo ? - ? S. Wanderers
19:00 O'Higgins ? - ? U. De Concepcion
19:00 U. Catolica ? - ? A. Italiano
Chile: Primera B - Clausura - Play Offs
Apr 30
19:00 Iberia ? - ? Curico Unido
21:00 Rangers ? - ? D. Puerto Montt
China: Super League
Apr 30
FT Liaoning 0 - 2 Hebei
77 Chongqing Lifan 0 - 0 Beijing Guoan
75 Guangzhou Evergrande 2 - 1 Shanghai Shenhua
78 Henan Jianye 1 - 0 Hangzhou Greentown
Colombia: Liga Aguila - Apertura
Apr 30
20:15 La Equidad ? - ? Once Caldas
22:00 Envigado ? - ? Millonarios
22:30 Cortulua ? - ? Chico
May 01
00:45 Santa Fe ? - ? Aguilas
Colombia: Torneo Aguila
Apr 30
19:00 U. Magdalena ? - ? Tigres
Côte D'Ivoire: Ligue 1
Apr 30
14:00 AS Denguele ? - ? Jeunesse Club
14:00 ASEC Mimosas ? - ? Africa Sports
14:00 ASI d'Abengourou ? - ? Sporting Gagnoa
14:00 Moossou ? - ? Korhogo
14:00 Sewe ? - ? Tanda
14:00 SO Armee ? - ? Academie de FAD
14:00 Yopougon ? - ? Stade d Abidjan
Croatia: 1. Hnl
Apr 30
9 NK Zagreb 0 - 0 Belupo
17:00 D. Zagreb ? - ? Istra 1961
Croatia: 2. Hnl
Apr 30
15:00 Dugopolje ? - ? Cibalia
15:00 Rudes ? - ? Gorica
15:00 Segesta ? - ? Imotski
15:00 Zadar ? - ? Dragovoljac
Czech Republic: Synot Liga
Apr 30
9 Liberec 0 - 0 Brno
7 Pribram 0 - 0 Dukla Prague
6 Sigma Olomouc 0 - 0 Jablonec
8 Slovacko 0 - 0 Zlin
16:15 Plzen ? - ? Ostrava
Czech Republic: Division 2
Apr 30
FT Vysehrad 0 - 2 Hradec Kralove
15:00 Karvina ? - ? Sigma Olomouc B
15:00 Vlasim ? - ? FK Pardubice
16:00 Opava ? - ? Usti nad Labem
Czech Republic: Division A
Apr 30
FT Cesky Krumlov 1 - 3 Horovicko
FT Petrin Plzen 1 - 2 Trebon
FT Jindrichuv Hradec 0 - 1 Rokycany
13:00 Nove Straseci ? - ? Klatovy
14:00 Doubravka ? - ? Cizova
15:00 Malse Roudne ? - ? Sedlcany
15:00 Motorlet Prague ? - ? Aritma Prague
Czech Republic: Division B
Apr 30
FT Lovosice 3 - 2 Chomutov
12:00 Litomerice ? - ? Horni Mecholupy
15:00 Cesky Brod ? - ? Litvinov
15:00 Sous ? - ? Rako Rakovnik
Czech Republic: Division C
Apr 30
15:00 Letohrad ? - ? Trutnov
15:00 Semily ? - ? Pencin-Turnov
15:00 Usti nad Orlici ? - ? Jablonec n. Jiz.
15:00 Vysoke Myto ? - ? Suchdol
Czech Republic: Division D
Apr 30
FT Bystrice n. P. 2 - 4 Hodonin
14:30 Blansko ? - ? Uhersky Brod
14:30 Prerov ? - ? Sumperk
14:30 Rosice ? - ? Zdirec n. D.
Czech Republic: Division E
Apr 30
14:30 Hranice ? - ? Havirov
14:30 Nove Sady ? - ? Vsetin
14:30 Novy Jicin ? - ? Dolni Benesov
14:30 Rymarov ? - ? Krnov
14:30 Velke Karlovice ? - ? Frydlant n. O.
Denmark: Superliga
Apr 30
14:00 Hobro ? - ? Sonderjyske
Denmark: 2nd Division - Promotion Group
Apr 30
11 Aarhus Fremad 0 - 0 Nykobing
8 Brabrand 0 - 0 Hellerup
11 Middelfart 0 - 0 Bronshoj
11 Thisted FC 0 - 0 BK Frem
Denmark: 2nd Division - Relegation Group
Apr 30
9 B 1908 0 - 0 Odder
11 Jammerbugt 0 - 0 Svendborg
10 Skovbakken 0 - 0 B.93
10 Tarnby 0 - 0 Naesby
Ecuador: Serie A - First Stage
Apr 30
FT Dep. Cuenca 1 - 0 LDU Quito
19:00 Delfin ? - ? U. Catolica
21:30 Emelec ? - ? Aucas
Egypt: Egypt Cup
Apr 30
Postp. Al Ahly ? - ? Haras El Hodood
England: Premier League
Apr 30
14:00 Everton ? - ? Bournemouth
14:00 Newcastle Utd ? - ? Crystal Palace
14:00 Stoke City ? - ? Sunderland
14:00 Watford ? - ? Aston Villa
14:00 West Brom ? - ? West Ham
16:30 Arsenal ? - ? Norwich
England: Championship
Apr 30
82 Bolton 1 - 0 Hull City
14:00 Brentford ? - ? Fulham
14:00 Bristol City ? - ? Huddersfield
14:00 Ipswich ? - ? Milton Keynes Dons
14:00 Leeds ? - ? Charlton
14:00 Nottingham ? - ? Wolves
14:00 Reading ? - ? Preston
14:00 Rotherham ? - ? Blackburn
14:00 Sheffield Wed ? - ? Cardiff
England: League One
Apr 30
83 Blackpool 0 - 3 Wigan
14:00 Barnsley ? - ? Colchester
14:00 Burton ? - ? Gillingham FC
14:00 Chesterfield ? - ? Bury
14:00 Coventry ? - ? Sheffield Utd
14:00 Crewe ? - ? Doncaster
14:00 Millwall ? - ? Oldham
14:00 Rochdale ? - ? Swindon
14:00 Scunthorpe ? - ? Port Vale
14:00 Shrewsbury ? - ? Peterborough
14:00 Southend ? - ? Bradford
England: League Two
Apr 30
14:00 Barnet ? - ? Yeovil
14:00 Cambridge Utd ? - ? Plymouth
14:00 Carlisle ? - ? Oxford Utd
14:00 Dagenham & Red. ? - ? Crawley Town
14:00 Exeter ? - ? Morecambe
14:00 Hartlepool ? - ? Portsmouth
14:00 Leyton Orient ? - ? Mansfield
14:00 Newport ? - ? Notts County
14:00 Northampton ? - ? Luton
14:00 Stevenage ? - ? AFC Wimbledon
14:00 Wycombe ? - ? Accrington
14:00 York ? - ? Bristol Rovers
England: Vanarama National League
Apr 30
16:30 Barrow ? - ? Wrexham
16:30 Braintree ? - ? Altrincham
16:30 Bromley ? - ? Aldershot
16:30 Cheltenham ? - ? Lincoln City
16:30 Chester ? - ? Gateshead
16:30 Dover Ath. ? - ? Forest Green
16:30 Guiseley ? - ? Torquay
16:30 Halifax ? - ? Macclesfield
16:30 Southport ? - ? Kidderminster
16:30 Tranmere ? - ? Grimsby
16:30 Welling ? - ? Boreham Wood
16:30 Woking ? - ? Eastleigh
England: Vanarama National League North
Apr 30
14:00 Brackley ? - ? Tamworth
14:00 Bradford PA ? - ? Gainsborough
14:00 Chorley ? - ? Telford
14:00 Harrogate ? - ? Corby
14:00 Lowestoft ? - ? Gloucester City
14:00 North Ferriby ? - ? Alfreton
14:00 Nuneaton ? - ? Hednesford
14:00 Stalybridge ? - ? Boston
14:00 Stockport ? - ? Curzon
14:00 United of Manchester ? - ? Solihull
14:00 Worcester ? - ? Fylde
England: Vanarama National League South
Apr 30
14:00 Bath City ? - ? Margate
14:00 Chelmsford ? - ? Basingstoke
14:00 Ebbsfleet ? - ? Eastbourne Borough
14:00 Gosport ? - ? Hayes & Yeading
14:00 Havant & Waterlooville ? - ? Weston
14:00 Hemel ? - ? Whitehawk
14:00 Maidenhead ? - ? Concord
14:00 Maidstone ? - ? Stortford
14:00 Oxford City ? - ? Sutton
14:00 St. Albans ? - ? Dartford
14:00 Truro ? - ? Wealdstone
Estonia: Meistriliiga
Apr 30
9 Paide Linnameeskond 0 - 0 Kalju
16:00 Infonet ? - ? Sillamae Kalev
Europe: Premier League (Crimea)
Apr 30
11:00 Berkut Evpatoria ? - ? Bakhchisaray
13:00 Kafa ? - ? SKCHF Sevastopol
13:00 Rubin Yalta ? - ? Ocean Kerch
14:00 Yevpatoriya ? - ? TSK Simferopol
Finland: Kakkonen Group B
Apr 30
55 Klubi 04 2 - 1 Aland
France: Ligue 1
Apr 30
55 Nantes 0 - 0 Nice
15:00 St Etienne ? - ? Toulouse
17:00 Caen ? - ? Bastia
17:00 Lorient ? - ? Lille
17:00 Monaco ? - ? Guingamp
17:00 Reims ? - ? Montpellier
17:00 Troyes ? - ? Bordeaux
19:00 Lyon ? - ? GFC Ajaccio
France: Cfa - Group A
Apr 30
15:00 Paris SG II ? - ? Boulogne
16:00 Arras ? - ? Amiens AC
16:00 Aubervilliers ? - ? Troyes II
16:00 Calais ? - ? Lens II
16:00 Dieppe ? - ? IC Croix
16:00 ES Wasquehal ? - ? Mantes
16:00 Poissy ? - ? Quevilly Rouen
16:00 Sannois ? - ? Roye
France: Cfa - Group B
Apr 30
13:30 Le Puy ? - ? Jeanne d Arc
15:00 Monts ? - ? Sochaux II
16:00 Grenoble ? - ? Moulins
16:00 Jura Sud ? - ? Lyon II
16:00 Lyon Duchere ? - ? Montceau
16:00 Sarre Union ? - ? Mulhouse
16:00 St. Louis Neuweg ? - ? Auxerre II
France: Cfa - Group C
Apr 30
14:00 Nice II ? - ? Marseille II
16:00 Colomiers ? - ? Le Las
16:00 Hyeres ? - ? Sete
16:00 Marignane ? - ? Pontet
16:00 Monaco II ? - ? Stade Montois
17:00 Pau ? - ? Martigues
Cancl. Arles-Avignon ? - ? Tarbes
18:00 Rodez ? - ? Bayonne
France: Cfa - Group D
Apr 30
14:00 Stade Bordelais ? - ? Viry-Chatillon
16:00 Fleury-Merogis ? - ? Lorient II
16:00 Nantes II ? - ? Plabennec
16:00 Saint-Malo ? - ? Fontenay
16:30 Chateaubriant ? - ? Vitre
16:30 Concarneau ? - ? Romorantin
16:30 Trelissac ? - ? Bordeaux II
17:00 Bergerac ? - ? Cholet
Fyr Of Macedonia: First League - Championship Group
Apr 30
14:00 Shkendija ? - ? Bregalnica Stip
14:00 Shkupi ? - ? Rabotnicki
14:00 Sileks ? - ? Vardar
Fyr Of Macedonia: First League - Relegation Group
Apr 30
14:00 Met. Skopje ? - ? Turnovo
Fyr Of Macedonia: Division 1
Apr 30
14:00 Euromilk ? - ? KF Gostivar
14:00 Makedonija GP ? - ? Vellazerimi
14:00 Pelister ? - ? Miravci
14:00 Pobeda ? - ? Ljubanci
14:00 Teteks ? - ? FK Skopje
Georgia: Umaglesi Liga
Apr 30
53 Bolnisi 0 - 1 Tskhinvali
51 Guria 1 - 3 Chikhura
47 Merani Martvili 1 - 1 Poti
51 Samtredia 1 - 1 Dinamo Tbilisi
55 Sapovnela Terjola 1 - 0 Dinamo Batumi
52 Shukura 1 - 3 Torpedo Kutaisi
52 Zugdidi 0 - 0 Saburtalo Tbilisi
16:00 Lokomotiv Tbilisi ? - ? Dila Gori
Germany: Bundesliga
Apr 30
13:30 Bayern Munich ? - ? B. Monchengladbach
13:30 Darmstadt ? - ? Eintracht Frankfurt
13:30 Dortmund ? - ? Wolfsburg
13:30 Hannover ? - ? Schalke
13:30 Hoffenheim ? - ? Ingolstadt
13:30 Mainz ? - ? Hamburger SV
16:30 Bayer Leverkusen ? - ? Hertha Berlin
Germany: 2. Bundesliga
Apr 30
FT Braunschweig 3 - 1 Nurnberg
FT Greuther Furth 0 - 2 Heidenheim
Germany: 3. Liga
Apr 30
50 Aalen 1 - 2 Mainz II
47 Dresden 1 - 0 Aue
HT Energie Cottbus 1 - 0 Wurzburger Kickers
52 Hansa Rostock 2 - 1 Erfurt
55 Holstein Kiel 0 - 0 Stuttgart II
51 Magdeburg 3 - 0 Sonnenhof Grossaspach
54 Stutt. Kickers 1 - 0 Hallescher
55 VfL Osnabruck 3 - 0 Bremen II
Germany: Regionalliga North
Apr 30
FT Wolfsburg II 7 - 0 Schilksee
52 Cloppenburg 1 - 2 Goslarer
54 Norderstedt 0 - 1 Lubeck
16:00 Meppen ? - ? St. Pauli II
Germany: Regionalliga Nordost
Apr 30
84 Hertha Berlin II 0 - 0 Viktoria Berlin
82 Neustrelitz 1 - 0 Meuselwitz
86 RB Leipzig II 2 - 0 Schonberg
Germany: Regionalliga West
Apr 30
54 Lotte 1 - 0 Oberhausen
53 Schalke II 1 - 1 Ahlen
52 Velbert 0 - 0 Rodinghausen
54 Viktoria Koln 1 - 2 Wiedenbruck
Germany: Regionalliga Sudwest
Apr 30
53 Bahlinger 1 - 3 FC 08 Homburg
57 Eintracht Trier 1 - 2 Freiburg II
56 Elversberg 2 - 0 Spielberg
55 Neckarelz 0 - 1 Kickers Offenbach
53 SV Saar 05 Saarbrucken 0 - 0 Pirmasens
51 Walldorf 0 - 0 Kassel
Germany: Regionalliga Bayern
Apr 30
56 Rain/Lech 0 - 1 Amberg
53 Unterhaching 1 - 1 Nurnberg II
Germany: Oberliga Nofv-Nord
Apr 30
12:00 1.FC Frankfurt ? - ? Schoneiche
12:00 Altludersdorf ? - ? Wismar
12:00 Lichtenberg ? - ? Hurturkel
12:00 Neubrandenburg ? - ? Strausberg
Germany: Oberliga Nofv- Süd
Apr 30
12:00 Jena II ? - ? Cottbus II
12:00 Lokomotive Leipzig ? - ? Einheit Rudolstadt
12:00 Sandersdorf ? - ? Markranstadt
Germany: Oberliga Schleswig-Holstein
Apr 30
12:00 Flensburg ? - ? Altenholz
14:00 Henstedt-Ulzburg ? - ? Heider SV
Germany: Oberliga Hamburg
Apr 30
12:00 Meiendorfer SV ? - ? Altona
12:00 Rugenbergen ? - ? Barmbek-Uhlenhorst
12:00 TSV Buchholz 08 ? - ? Curslack-Neuengamme
13:00 Lurup Hamburg ? - ? Condor Hamburg
13:00 Pinneberg ? - ? Halstenbek-Rellingen
Germany: Oberliga Bremen
Apr 30
13:30 VfL Bremen ? - ? Werder Bremen III
Germany: Oberliga Niedersachsen
Apr 30
13:00 Arminia Hannover ? - ? TuS Lingen
14:00 Buckeburg ? - ? VfL Osnabruck II
14:00 Jeddeloh ? - ? Spelle-Venhaus
Germany: Oberliga Westfalen
Apr 30
13:00 Eintracht Rheine ? - ? Hammer SpVgg.
13:30 ASC 09 Dortmund ? - ? Siegen
14:00 Erkenschwick ? - ? Neuenkirchen
14:30 Paderborn II ? - ? Marl-Huls
15:30 Roland Beckum ? - ? Gutersloh
16:00 Lippstadt ? - ? Ennepetal
16:00 Schermbeck ? - ? Arminia Bielefeld II
Germany: Oberliga Hessen
Apr 30
13:00 Alzenau ? - ? Hadamar
13:00 Baunatal ? - ? Vellmar
13:00 Flieden ? - ? Eschborn
13:00 Lehnerz ? - ? Viktoria Griesheim
13:00 Sp. Seligenstadt ? - ? Fulda
13:00 Stadtallendorf ? - ? Lohfelden
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Apr 30
12:00 Wirges ? - ? Karbach
13:30 Hertha Wiesbach ? - ? Schott Mainz
13:30 Mehring ? - ? TuS Koblenz
13:30 Pirmasens II ? - ? Jagersburg
13:30 SpVgg Burgbrohl ? - ? Rochling
Germany: Oberliga Bayern Nord
Apr 30
12:00 Bayern Hof ? - ? Wurzburger FV
12:00 Eichstatt ? - ? Weiden
13:00 Frohnlach ? - ? Regensburg II
13:00 Sand ? - ? Seligenporten
14:00 Erlenbach ? - ? Bamberg
Germany: Oberliga Bayern Süd
Apr 30
12:00 Dachau ? - ? Vilzing
12:00 Landsberg ? - ? Unterfohring
12:00 Pipinsried ? - ? Pullach
12:00 Schwabmunchen ? - ? Kirchanschoring
12:00 Wolfratshausen ? - ? Hankofen-Hailing
13:00 Garching ? - ? Kottern-St. Mang
13:30 Sonthofen ? - ? Heimstetten
14:00 Bogen ? - ? Rosenheim
16:00 Erlbach ? - ? SpVgg Ruhmannsfelden
Germany: Oberliga Baden-Württemberg
Apr 30
13:00 Freiburger ? - ? Hollenbach
13:30 Balingen ? - ? Bissingen
13:30 FC 08 Villingen ? - ? Sandhausen II
13:30 FC Nottingen ? - ? Ravensburg
13:30 Freiberg ? - ? Oberachern
13:30 Pfullendorf ? - ? Kehler
Germany: Oberliga Mittelrhein
Apr 30
16:00 Alfter ? - ? Euskirchen
Germany: Oberliga Niederrhein
Apr 30
13:00 SW Essen ? - ? Duisburg II
Gibraltar: Premier Division
Apr 30
15:00 College Europa ? - ? Manchester 62
17:30 Lincoln Red Imps ? - ? Angels
Guatemala: Liga Nacional - Clausura
Apr 30
22:00 Comunicaciones ? - ? Xelaju
Hungary: Otp Bank Liga
Apr 30
14:30 Bekescsaba 1912 ? - ? Debrecen
14:30 Haladas ? - ? Ferencvaros
14:30 MTK Budapest ? - ? Vasas
14:30 Puskas Academy ? - ? Honved
14:30 Ujpest ? - ? Videoton
17:00 DVTK ? - ? Paks
Hungary: Merkantil Bank Liga
Apr 30
FT Dunaujvaros PASE 0 - 4 Kisvarda
15:00 Budaorsi SC ? - ? Ajka
15:00 VAC ? - ? Szeged
17:00 Balmazujvaros Sport ? - ? Gyirmot SE
17:00 Mezokovesd-Zsory ? - ? Soroksar
17:00 Siofok ? - ? Szigetszentmiklos
17:00 Zalaegerszegi ? - ? Csakvari
Iceland: Icelandic Cup
Apr 30
12:00 Ymir ? - ? Orninn
13:30 Kria ? - ? Isafjordur
14:00 Dalvik/Reynir ? - ? Tindastoll
14:00 GG Grindavik ? - ? KFS
14:00 Hottur ? - ? Einherji
14:00 Hviti ? - ? Gnupverjar
14:00 Leiknir F. ? - ? Sindri
14:00 Stokkseyri ? - ? Skallagrimur
14:00 Throttur Vogar ? - ? Stal-Ulfur
14:00 Vidir ? - ? IH Hafnarfjordur
14:00 Volsungur ? - ? Nokkvi
15:00 Kongarnir ? - ? KFR
15:30 Augnablik ? - ? Arborg
16:00 Kari ? - ? Njardvik
16:30 Magni ? - ? Hamrarnir
18:00 Vaengirs ? - ? Midas
India: Federation Cup
Apr 30
09:30 Aizawl ? - ? Bengaluru
Indonesia: Isc
Apr 30
FT Persela Lamongan 0 - 1 Gresik
11:30 Persib Bandung ? - ? Sriwijaya
14:00 PS Barito Putera ? - ? Bhayangkara United
Iran: Persian Gulf Pro League
Apr 30
13:30 Foolad ? - ? Esteghlal AHV
Ireland: Division 1
Apr 30
17:30 Limerick ? - ? Waterford
18:45 Cabinteely ? - ? UC Dublin
Israel: Ligat Ha'Al - Relegation Group
Apr 30
17:00 H. Akko ? - ? Maccabi Petah Tikva
17:00 Hapoel Kfar-Saba ? - ? Shmona
17:00 Hapoel Tel Aviv ? - ? Hapoel Haifa
Israel: Ligat Ha'Al - Championship Group
Apr 30
14:45 Maccabi Haifa ? - ? H. Raanana
Italy: Serie A
Apr 30
16:00 Udinese ? - ? Torino
18:45 Chievo ? - ? Fiorentina
Italy: Serie B
Apr 30
9 Ascoli 0 - 0 Salernitana
10 Brescia 0 - 0 Vicenza
7 Cagliari 0 - 0 Livorno
10 Entella 0 - 0 Pescara
11 Lanciano 0 - 0 Avellino
10 Latina 0 - 0 Spezia
8 Perugia 0 - 0 Bari
8 Trapani 0 - 0 Novara
Italy: Lega Pro - Group A
Apr 30
37 AlbinoLeffe 0 - 0 Lumezzane
39 Alessandria 0 - 0 Reggiana
36 Bassano 0 - 0 Padova
35 Cittadella 2 - 1 Cremonese
40 Cuneo 0 - 0 Renate
34 Giana Erminio 1 - 1 FeralpiSalo
38 Pavia 0 - 1 Pordenone
41 Pro Patria 0 - 2 Mantova
40 Pro Piacenza 1 - 0 Sudtirol
Italy: Lega Pro - Group C
Apr 30
15:30 Andria ? - ? Cosenza
15:30 Benevento ? - ? Lecce
15:30 Castelli Romani ? - ? Matera
15:30 Foggia ? - ? Martina Franca
15:30 Ischia ? - ? Catanzaro
15:30 Melfi ? - ? Akragas
15:30 Messina ? - ? Casertana
15:30 Monopoli ? - ? Juve Stabia
15:30 Paganese ? - ? Catania
Italy: Serie D - Group E
Apr 30
13:00 Citta di Castello ? - ? Gubbio
Japan: J-League - First Stage
Apr 30
FT Vegalta Sendai 0 - 2 Tosu
FT Kashiwa 2 - 0 Kobe
FT Omiya Ardija 0 - 0 Kashima
FT Albirex Niigata 2 - 2 Kofu
FT Yokohama M. 0 - 1 Shonan
Jordan: Premier League
Apr 30
13:30 Al Buqaa ? - ? Al Faisaly Amman
13:30 Al Sareeh ? - ? Al Hussein
13:30 Al Wehdat ? - ? Al Jazeera Amman
13:30 Kfarsoum ? - ? That Ras
Kosovo: Superliga
Apr 30
13:00 Besa Peje ? - ? Llapi Podujeve
13:00 Gjilani ? - ? Drenica
13:00 Istogu ? - ? Hajvalia
13:00 Kosova Vushtrri ? - ? Liria
13:00 Prishtina ? - ? Drita
13:00 Trepca 89 ? - ? Ferronikeli
Latvia: Synottip Virsliga
Apr 30
FT Spartaks 2 - 0 Rigas FS
53 Jelgava 2 - 1 BFC Daugavpils
14:00 Ventspils ? - ? Metta/LU
16:00 FK Liepaja ? - ? Riga FC
Liberia: Lfa First Division
Apr 30
16:00 Mighty Dragons ? - ? Elwa United
16:00 Nimba ? - ? LISCR FC
Lithuania: Division 2
Apr 30
FT Lokomotyvas Radviliskis 0 - 0 FK Panevezys
FT Nevezis Kedainiai 5 - 1 Krazante Kelme
11:00 Palanga ? - ? Dainava Alytus
15:00 Hegelmann Litauen ? - ? Banga
Luxembourg: National Division
Apr 30
16:00 Fola ? - ? Dudelange
16:00 Racing Luxembourg ? - ? Rumelange
16:00 UNA Strassen ? - ? Jeunesse Esch
16:00 Wiltz ? - ? Niedercorn
16:30 Victoria Rosport ? - ? Benfica
17:00 Differdange ? - ? Ettelbruck
17:15 Mondorf ? - ? Grevenmacher
Malaysia: Fa Cup
Apr 30
13:00 Johor DT ? - ? Kedah
13:00 Perak ? - ? PKNS FC
Malta: Premier League - Second Stage
Apr 30
14:00 Valletta ? - ? Hibernians
Mexico: Primera Division - Clausura
Apr 30
FT Queretaro 2 - 1 U.N.A.M.- Pumas
FT Club Tijuana 0 - 0 Puebla
22:00 Club America ? - ? Monterrey
May 01
00:00 U.A.N.L.- Tigres ? - ? Veracruz
Moldova: Divizia Nationala
Apr 30
7 Academia Chisinau 1 - 0 Milsami
10 Petrocub 0 - 0 Ceadir Lunga
Montenegro: Prva Crnogorska Liga
Apr 30
14:30 Mladost Podgorica ? - ? Decic
14:30 Mornar Bar ? - ? Iskra
14:30 OFK Petrovac ? - ? Grbalj
14:30 Rudar ? - ? Sutjeska
14:30 Zeta ? - ? Lovcen
16:30 Buducnost ? - ? Bokelj
Morocco: Botola Pro
Apr 30
15:00 Berkane ? - ? Raja Casablanca
16:00 Difaa El Jadidi ? - ? Maghreb Fez
16:00 Olympique Khouribga ? - ? Hoceima
18:00 IR Tanger ? - ? KAC Kenitra
Morocco: Elite 2
Apr 30
15:00 Chabab Atlas Khenifra ? - ? Wydad Fes
15:00 Ittihad Khemisset ? - ? Meknes
15:00 Jeunesse Massira ? - ? Raja Beni Mellal
15:00 Olympique Marrakech ? - ? Rachad Bernoussi
15:00 RAC Casablanca ? - ? Youssoufia Berrechid
15:00 Sale ? - ? Kasba Tadla
15:00 Union Ait Melloul ? - ? Widad Temara
15:00 US Temara ? - ? Dcheira
Nigeria: Premier League
Apr 30
16:00 Ikorodu United ? - ? Heartland
18:00 MFM FC ? - ? Akwa
North & Central America: Cfu Club Championship - Play Offs
Apr 30
Pen. Don Bosco 1 - 1 Central FC
Northern Ireland: Nifl Premiership - Championship Group
Apr 30
14:00 Coleraine ? - ? Cliftonville
14:00 Glenavon ? - ? Linfield
14:00 Glentoran ? - ? Crusaders
Northern Ireland: Nifl Premiership - Relegation Group
Apr 30
14:00 Ballymena ? - ? Portadown
14:00 C. Rangers ? - ? Ballinamallard
14:00 Warrenpoint ? - ? Dungannon
Northern Ireland: Ifa Championship 1
Apr 30
14:00 Annagh ? - ? Donegal
14:00 Ards ? - ? Loughgall
14:00 Ballyclare ? - ? Institute
14:00 H&W Welders ? - ? Bangor
14:00 Knockbreda ? - ? Dergview
14:00 Larne ? - ? Lisburn
14:00 Lurgan Celtic ? - ? Armagh
Norway: Tippeligaen
Apr 30
13:30 Lillestrom ? - ? Valerenga
16:00 Molde ? - ? Aalesund
Norway: Obos-Ligaen
Apr 30
13:30 Fredrikstad ? - ? Sandefjord
Norway: Division 2 - Group 1
Apr 30
14:00 Harstad ? - ? Oppsal
14:30 Ullern ? - ? Mo IL
Norway: Division 2 - Group 2
Apr 30
14:00 Brattvag ? - ? Brumunddal
14:00 Elverum ? - ? Ham-Kam
14:00 Nardo ? - ? Byasen
14:00 Nybergsund ? - ? Honefoss
14:00 Tynset ? - ? Strindheim
Norway: Division 2 - Group 3
Apr 30
49 Stord 0 - 1 Lorenskog
55 V. Haugesund 2 - 0 Floro
14:00 Fana ? - ? Sola
14:00 Frigg ? - ? Nest-Sotra
Norway: Division 2 - Group 4
Apr 30
HT Arendal 0 - 1 Baerum
14:00 Asker ? - ? Fram
14:00 Pors Grenland ? - ? Moss
14:00 Vindbjart ? - ? Flekkeroy
Panama: Lpf - Clausura
Apr 30
23:00 Arabe Unido ? - ? Chorrillo
23:00 Atl. Nacional ? - ? Chiriqui
23:00 Miguelito ? - ? Tauro
23:00 Plaza Amador ? - ? Alianza
23:00 San Francisco ? - ? Chepo
Paraguay: Primera Division - Apertura
Apr 29
FT Nacional Asuncion 0 - 1 Deportivo Capiata
Apr 30
21:00 Rubio Nu ? - ? General Caballero
22:00 Guarani ? - ? River Plate
23:10 Sol de America ? - ? Cerro Porteno
Peru: Primera Division - Apertura
Apr 30
17:30 Ayacucho ? - ? Sport Huancayo
20:00 Cajamarca ? - ? Juan Aurich
Peru: Segunda Division
Apr 30
20:00 Sport Boys ? - ? Huaral
20:30 Deportivo Coopsol ? - ? Carlos Manucci
Philippines: Ufl
Apr 30
FT Pasargad 0 - 6 JP Voltes
FT FC Laos 2 - 10 Kaya
HT Meralco Sparks 2 - 1 Ceres
Poland: Ekstraklasa - Relegation Group
Apr 30
16:00 Termalica ? - ? Leczna
18:30 Korona Kielce ? - ? Wisla
Poland: Division 1
Apr 30
14:00 Kluczbork ? - ? Sandecja Nowy S.
16:00 Arka Gdynia ? - ? Ol. Grudziadz
Awarded Chrobry Glogow 3 - 0 Zabki
16:00 Pogon Siedlce ? - ? GKS Belchatow
16:00 Zawisza ? - ? Chojniczanka
Poland: Division 2
Apr 30
14:00 Zambrow ? - ? Kotwica Kolobrzeg
15:00 Siarka Tarnobrzeg ? - ? Radomiak Radom
16:00 Polonia Bytom ? - ? Gryf Wejherowo
16:00 Tychy ? - ? Legionowo
Awarded Wisla Pulawy 3 - 0 Brzesko
17:00 Pruszkow ? - ? Rakow
17:00 Stal Mielec ? - ? Nadwislan Gora
Portugal: Primeira Liga
Apr 30
15:00 Belenenses ? - ? Ferreira
15:00 Tondela ? - ? Rio Ave
17:30 FC Porto ? - ? Sporting
Portugal: Segunda Liga
Apr 30
FT Olhanense 3 - 2 Freamunde
15:00 Academico Viseu ? - ? Feirense
15:00 Atletico CP ? - ? Santa Clara
15:00 Aves ? - ? Gil Vicente
15:00 Braga B ? - ? Benfica B
15:00 Chaves ? - ? SC Farense
15:00 Guimaraes B ? - ? Covilha
15:00 Leixoes ? - ? Famalicao
15:00 Oliveirense ? - ? Portimonense
15:00 Penafiel ? - ? Oriental
15:00 Varzim ? - ? Mafra
Romania: Liga 1 - Relegation Group
Apr 30
14:00 CSMS Iasi ? - ? Petrolul
16:30 CFR Cluj ? - ? Poli Timisoara
Romania: Liga 2/Serie 1 - Relegation Group
Apr 30
FT Gloria Buzau 8 - 1 Ceahlaul
Romania: Liga 2/Serie 2 - Promotion Group
Apr 30
FT Baia Mare 2 - 2 UTA Arad
FT Mioveni 4 - 2 FC Brasov
82 Gaz Metan Medias 1 - 2 Chindia Targoviste
Romania: Liga 2/Serie 2 - Relegation Group
Apr 30
FT Satu Mare 3 - 2 Tarlungeni
FT U. Cluj 2 - 0 Metalul Resita
Russia: Premier League
Apr 30
16:30 Lokomotiv Moscow ? - ? Spartak Moscow
Russia: Division 2 - East
Apr 30
Awarded Chita 3 - 0 FC Novokuznetsk
Russia: Division 2 - West
Apr 30
FT Kolomna 0 - 0 FK Strogino Moscow
51 Domodedovo 1 - 0 Tver
50 Dynamo SPB 1 - 0 Solaris Moscow
8 Vladimir 0 - 0 Petrozavodsk
14:00 Khimki ? - ? Dolgoprudny
14:00 S. Kostroma ? - ? Pskov 747
14:00 Tekstilshtik ? - ? Znamya Truda
Russia: Youth League
Apr 30
FT Ufa U21 0 - 3 Rubin Kazan U21
FT M. Saransk U21 1 - 3 FK Rostov U21
10 Krasnodar U21 1 - 1 Anzhi U21
15:00 Terek Grozni U21 ? - ? Krylya Sovetov Samara U21
Scotland: Premiership - Championship Group
Apr 30
83 Hearts 1 - 2 Celtic
14:00 Aberdeen ? - ? Motherwell
14:00 Ross County ? - ? St Johnstone
Scotland: Premiership - Relegation Group
Apr 30
14:00 Hamilton ? - ? Kilmarnock
14:00 Partick ? - ? Inverness
Scotland: League One
Apr 30
14:00 Ayr ? - ? Airdrieonians
14:00 Dunfermline ? - ? Peterhead
14:00 Forfar Athletic ? - ? Brechin
14:00 Stenhousemuir ? - ? Albion Rovers
14:00 Stranraer ? - ? Cowdenbeath
Scotland: League Two
Apr 30
14:00 Annan ? - ? Queen's Park
14:00 Clyde ? - ? Stirling
14:00 East Fife ? - ? East Stirlingshire
14:00 Elgin City ? - ? Arbroath
14:00 Montrose ? - ? Berwick
Senegal: Ligue 1
Apr 30
16:00 Niary Tally ? - ? Guediawaye
17:00 ASC Suneor ? - ? ASEC Ndiambour
17:00 Diambars ? - ? Mbour
17:00 Mbour Petite Cote ? - ? Olympique Ngor
18:00 ASC Diaraf ? - ? US Goree
Singapore: S.League
Apr 30
84 Tampines 3 - 2 Warriors
HT Brunei DPMM 0 - 1 Geylang
Slovakia: Fortuna Liga
Apr 30
17:00 Michalovce ? - ? Senica
17:00 Podbrezova ? - ? Ruzomberok
18:00 Z. Moravce ? - ? Dun. Streda
Slovakia: 2. Liga - West - Relegation Group
Apr 30
14:00 Sala ? - ? Nove Mesto
Slovakia: 2. Liga - East - Relegation Group
Apr 30
14:00 Haniska ? - ? Teplicka
14:00 Rimavska Sobota ? - ? Poprad
Slovakia: 2. Liga - Promotion Group
Apr 30
14:00 L. Mikulas ? - ? Sered
14:00 Presov ? - ? Borcice
14:00 Zvolen ? - ? Zilina B
Slovenia: Prva Liga
Apr 30
14:55 Celje ? - ? Maribor
17:00 Domzale ? - ? NK Krka
Slovenia: 2. Snl
Apr 30
15:00 Ankaran Hrvatini ? - ? NK Kranj
15:00 Dob ? - ? Radomlje
15:00 Verzej ? - ? Tolmin
South Africa: Premier League
Apr 30
10 Golden Arrows 0 - 0 Free State Stars
10 Polokwane 0 - 0 Black Aces
16:00 Bidvest Wits ? - ? Chippa Utd.
18:15 Mamelodi Sundowns ? - ? Kaizer Chiefs
South Africa: First Division
Apr 30
13:00 African Warriors ? - ? Santos
13:00 Black Leopards ? - ? Amazulu
13:00 Milano Utd ? - ? Mbombela
13:00 Moroka Swallows ? - ? Vasco Da Gama
13:00 Mthatha Bucks ? - ? Cape Town All Stars
13:00 Royal Eagles ? - ? Baroka
South Korea: K-League Classic
Apr 30
FT Pohang 1 - 0 Jeju Utd
FT Suwon 1 - 1 Seoul
FT Jeonbuk 3 - 1 Suwon City
South Korea: K League Challenge
Apr 30
FT Gyeongnam 0 - 2 Bucheon FC 1995
FT Ansan Police 1 - 0 Seoul E.
FT Anyang 0 - 2 Gangwon
South Korea: Korean Cup
Apr 30
FT Kyung Hee Univ. 0 - 1 Konkuk
FT Sungkyunkwan 1 - 0 Incheon University
FT Yangpyeong 1 - 3 Yeungnam University
Pen. Cheonan 1 - 1 Yong In
Spain: Primera Division
Apr 30
14:00 Real Sociedad ? - ? Real Madrid
16:15 Atl. Madrid ? - ? Rayo Vallecano
18:30 Betis ? - ? Barcelona
20:05 Granada CF ? - ? Las Palmas
Spain: Segunda Division
Apr 30
16:00 Alcorcon ? - ? Osasuna
16:00 Huesca ? - ? Llagostera
16:00 Numancia ? - ? Almeria
18:15 Mallorca ? - ? Alaves
Spain: Segunda Division B - Group 1
Apr 30
15:00 Pena ? - ? Guijuelo
16:00 Atl. Astorga ? - ? Lealtad
16:30 Coruxo FC ? - ? Ferrol
Spain: Segunda Division B - Group 2
Apr 30
14:00 Amorebieta ? - ? Barakaldo
16:00 Arenas Club ? - ? Fuenlabrada
16:00 Ebro ? - ? La Roda
16:00 Toledo ? - ? Getafe B
Spain: Segunda Division B - Group 3
Apr 30
14:30 Cornella ? - ? Villarreal B
15:00 Valencia B ? - ? Badalona
Spain: Segunda Division B - Group 4
Apr 30
16:30 UCAM Murcia ? - ? Linares
17:00 Cartagena ? - ? Murcia
Sudan: Premier League
Apr 30
17:00 Al Amir Al Bahrawi Club ? - ? Hilal El-Fasher
Sweden: Superettan
Apr 30
11 Degerfors 0 - 0 Atvidabergs
5 GAIS 0 - 0 Orgryte
14:00 Varbergs ? - ? Frej
Sweden: Division 1 - Norra
Apr 30
9 Team TG FF 0 - 0 Umea FC
14:00 Akropolis ? - ? Sleipner
14:00 Nykopings ? - ? Forward
Sweden: Division 1 - Södra
Apr 30
52 Prespa Birlik 1 - 0 Oddevold
14:00 Tvaakers ? - ? Mjallby
Sweden: Division 2 - Norrland
Apr 30
11:00 Hudiksvalls ? - ? Friska Viljor
11:00 Moron ? - ? Timra
12:00 Ange ? - ? Bodens
14:00 Harnosands ? - ? Stromsbergs
Sweden: Division 2 - Norra Svealand
Apr 30
11:00 Sollentuna ? - ? Vasteras IK
12:00 Habo ? - ? Skiljebo
12:00 Karlbergs ? - ? Upsala
13:00 IK Franke ? - ? Norrtalje
Sweden: Division 2 - Västra Götaland
Apr 30
11:00 Lindome ? - ? Helsingborgs IF Akademi
12:00 Tenhults ? - ? Hoganas
12:00 Vinbergs ? - ? Laholms
13:00 Dalstorps ? - ? Hogaborgs
13:00 Eskilsminne ? - ? Ullareds IK
13:00 Halmia ? - ? Assyriska BK
Sweden: Division 2 - Södra Götaland
Apr 30
11:00 Torns ? - ? IFK Berga
12:00 Kvarnby ? - ? Hassleholms IF
Sweden: Division 2 - Södra Svealand
Apr 30
11:00 Smedby ? - ? Huddinge
14:00 Arameisk-Syrianska ? - ? Motala
14:00 Sodertalje FK ? - ? Linkoping City
14:00 Vimmerby ? - ? Aspudden Tellus
Sweden: Division 2 - Norra Götaland
Apr 30
12:00 Kortedala ? - ? Lidkopings FK
14:00 Karlstad ? - ? Uddevalla
14:00 Kumla ? - ? Skovde AIK
14:00 Stenungsunds ? - ? Orebro Syr.
Sweden: Allsvenskan Women
Apr 30
53 Kvarnsvedens W 0 - 1 Goteborg W
Switzerland: Super League
Apr 30
15:45 Grasshoppers ? - ? Young Boys
18:00 Basel ? - ? Sion
Switzerland: Challenge League
Apr 30
15:45 Winterthur ? - ? Aarau
15:45 Wohlen ? - ? Xamax
Tajikistan: Vysshaya Liga
Apr 30
11:30 CSKA-Pomir Dushanbe ? - ? Khosilot Parkhar
11:30 Regar-TadAZ ? - ? Khujand
11:30 Vakhsh ? - ? Barqi Tojik
Thailand: Thai Premier League
Apr 30
FT BBCU 0 - 2 Buriram
FT Nakhon Ratchasima 1 - 3 Sukhothai
50 Bangkok Glass 1 - 0 Siam Navy
50 Ratchaburi 0 - 1 Bangkok Utd
9 Osotsapa 0 - 0 Suphanburi
Turkey: Super Lig
Apr 30
FT Genclerbirligi 0 - 0 Basaksehir
10 Eskisehirspor 0 - 0 Trabzonspor
16:00 Besiktas ? - ? Kayserispor
Turkey: Ptt 1. Lig
Apr 30
FT Giresunspor 1 - 0 Trabzon
10 Goztepe 0 - 0 Gaziantep BB
8 Kayseri Erciyesspor 0 - 0 Adana Demirspor
16:00 Kardemir Karabuk ? - ? Elazigspor
Turkey: Tff 2. Lig White Group
Apr 30
38 Anadolu Selcukspor 1 - 1 Kirklarelispor
38 Anadolu Uskudar 0 - 0 Menemen Bld.
38 Bandirmaspor 1 - 1 Umraniyespor
38 Hacettepe 1 - 0 Bugsasspor
40 Istanbulspor AS 0 - 0 Fethiyespor
39 Kahramanmarasspor 0 - 0 Sariyer
38 Nazillispor 0 - 0 Hatayspor
39 Orduspor 0 - 0 Bayrampasa
40 Pendikspor 5 - 0 Pazarspor
Turkey: Tff 2. Lig Red Group
Apr 30
37 Amedspor 0 - 0 Aydinspor
38 Ankara Demirspor 0 - 1 Gumushanespor
35 Eyupspor 0 - 0 Inegolspor
39 Kocaeli Birlikspor 1 - 2 Bucaspor
37 Manisaspor 1 - 0 Sivas Belediyespor
37 Tarsus 0 - 0 Kartalspor
33 Tepecik 2 - 0 Karagumruk
39 Tokatspor 1 - 0 Keciorengucu
38 Tuzlaspor 1 - 1 Ankaragucu
Uganda: Premier League
Apr 30
13:00 BUL ? - ? Villa
13:00 Express FC ? - ? Bright Stars
13:00 Saints FC ? - ? JMC Hippos
Ukraine: Pari-Match League
Apr 30
FT Hoverla Uzhhorod 0 - 4 Zorya
Awarded Met. Zaporozhye - Ch. Odessa
14:00 Vorskla Poltava ? - ? Karpaty
16:30 Dnipro ? - ? Stal Dniprodzerzhynsk
16:30 Metalist Kharkiv ? - ? Olimpik Donetsk
Ukraine: Division 2
Apr 30
Awarded FC Poltava - Nyva Ternopil
13:00 Kramatorsk ? - ? Helios
Uruguay: Primera Division - Clausura
Apr 30
FT Penarol 1 - 0 Liverpool M.
13:30 River Plate ? - ? CA Cerro
16:00 Fenix ? - ? Wanderers
18:30 Defensor Sp. ? - ? Plaza Colonia
22:00 Sud America ? - ? Club Nacional
Usa: Mls
Apr 29
FT New York Red Bulls 4 - 0 FC Dallas
Apr 30
20:00 Montreal Impact ? - ? Colorado Rapids
20:00 New York City ? - ? Vancouver Whitecaps
20:00 Philadelphia Union ? - ? San Jose Earthquakes
20:00 Seattle Sounders ? - ? Columbus Crew
21:00 Chicago Fire ? - ? DC United
23:30 New England Revolution ? - ? Orlando City
Usa: North American Soccer League - Spring Season
Apr 30
18:00 Ottawa Fury ? - ? Miami FC
23:00 Fort Lauderdale ? - ? Tampa Bay
May 01
00:00 Rayo ? - ? Indy Eleven
Venezuela: Primera Division - Apertura
Apr 30
19:30 Aragua ? - ? Dep. Tachira
19:30 Atl. Venezuela ? - ? Dep. Anzoategui
21:45 Caracas ? - ? Mineros
Vietnam: V-League
Apr 30
FT Hai Phong 0 - 0 Binh Duong
FT Khanh Hoa 0 - 2 Ha Noi
FT Than Quang Ninh 4 - 0 Dong Thap
Wales: Division 1
Apr 30
13:30 Briton Ferry ? - ? Monmouth
13:30 Caerau Ely ? - ? Goytre AFC
13:30 Cambrian & Clydach ? - ? Goytre Utd
13:30 Garden Village ? - ? Aberdare
13:30 Taffs Well ? - ? Cardiff Metropolitan
13:30 Ton Pentre ? - ? Risca

Warning: include(footer.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/pietro76/public_html/diretta1x2.it/index.php on line 75

Warning: include(footer.php): failed to open stream: No such file or directory in /home1/pietro76/public_html/diretta1x2.it/index.php on line 75

Warning: include(): Failed opening 'footer.php' for inclusion (include_path='.:/opt/php54/lib/php') in /home1/pietro76/public_html/diretta1x2.it/index.php on line 75